Plener ślubny

Plener ślubny… najczęściej w innym dniu… Choć krótką sesję plenerową można wykonać również w dniu ślubu – szczególnie jeśli pogoda dopisuje a otoczenie gdzie odbywa się przyjęcie sprzyja. Góry, las, stare miasto, morze… możemy pojechać wszędzie !

Pomysły i inspiracje na plener ślubny

Jeśli zastanawiacie się gdzie zorganizować plener ślubny postaram się zaproponować wam kilka pomysłów.

1. Sesja plenerowa w Palmiarni

Sesja plenerowa w palmiarni jest świetnym rozwiązaniem jeśli musicie wykonać sesję w krótkim przedziale czasu, a pogoda wyjątkowo nie dopisuje. Sprawdza się również w miesiącach takich jak Marzec gdy na dworze nadal jest zimno ale zima już odeszła, a na Wiosnę trzeba jeszcze poczekać. Na śląsku mamy Palmiarnię w Gliwicach.

plener-w-palmiarni

2. Sesja plenerowa w górach

Sesja plenerowa w górach czy to będą Beskidy czy Tatry jest najczęściej wybieraną przez młode Pary. Góry są piękne zawsze. Bardzo polecam to miejsce na plener ślubny. Jeśli pogoda dopisze to efekty będą wspaniałe. Sesja plenerowa góra zborów oraz Plener ślubny w Pieninach

sesja-w-gorach
plener-w-beskidach
plener-gora-zborow
pieniny-plener-slubny
pieniny-plener-slubny

3. Sesja plenerowa w lesie

Jeśli tylko jest taka możliwość zawsze staram się wykonać kilka zdjęć w lesie. Las podczas upalnych letnich dni jest nieco chłodniejszy, a pięknie przenikające promienia słoneczne malują wspaniałe fotografie.

plener-slubny-w-lesie
sesja-w-lesie

4. Plener ślubny nad Jeziorem

Plener ślubny nad Jeziorem to świetny i sprawdzony pomysł. Jeśli w okolicy znajdzie się jakieś fajna drewniana kładka to będzie możliwość wykonania dodatkowych pięknych ujęć.

plener-z-drona
sesja-nad-jeziorem

5. Plener ślubny w mieście

Sesja plenerowa w mieście również jest fajną opcją. Możemy odwiedzić stare kamieniczki i ważne dla was miejsca.

plener-slubny
plener-slubny

6. Plener w dniu ślubu

Plener w dniu ślubu jak najbardziej jest możliwy ! Szczególnie jeśli otoczenie przyjęcia sprzyja takiej sesji, a pogoda dopisuje.

plener-rownica-ustron
race-dymne-plener-slubny
sesja-w-dniu-slubu

KILKA PYTAŃ DOTYCZĄCYCH SESJI

Ile trwa sesja ślubna w innym dniu ?

Standardowo sesja trwa od 2 do 4 godzin i w zdecydowanej większości jest to czas zupełnie wystarczający. Najwięcej czasu zwykle zajmuje dotarcie w dane miejsce i ew. przemieszczanie się do innej lokalizacji.

Czy sesja odbywa się w jednym miejscu ?

To zależy. Jeśli decydujemy się na sesję np. w Tatrach to skupiamy się na danym szlaku i podczas wędrówki powstają zdjęcia. Jeśli natomiast robimy sesję np. w Beskidach to zwykle staram się obskoczyć kilka okolicznych miejsc aby materiał był bardziej różnorodny.

Co przygotować do sesji ?

Nie potrzebuję żadnych rekwizytów 🙂 wystarczy dobre światło i wy.